Columbus North Invite Open
09/07/19
     
Results by Timing MD  
Software by ChuckScoreCrossCountry  
     
Boys MS
Boys MS
 
Place Bib Number Name School Time Pace
1 1016 Aidan Jeffares (7) Columbus Northside MS 10:17.8 5:31
2 1022 Blake Osbourne (8) Columbus Northside MS 10:18.4 5:32
3 1042 Blake McIntire (8) Franklin Township East MS 10:40.6 5:43
4 1119 Ben Buehler (8) Tri-North MS 10:51.5 5:49
5 1146 Zach Sims (8) Tri-North MS 10:53.5 5:50
6 1076 Caleb Winders (6) Lighthouse Christian Academy M 10:56.7 5:52
7 1134 Gabriel Herrera (8) Tri-North MS 10:57.3 5:52
8 1142 Leo Nelson (7) Tri-North MS 10:59.8 5:54
9 1033 Akot Tong (8) Columbus Northside MS 11:00.9 5:54
10 1053 Emilio Leal (7) Franklin Township MS West 11:01.5 5:55
11 1047 Ivan Weaver (8) Franklin Township East MS 11:04.4 5:56
12 1039 Dominic Allman (8) Franklin Township East MS 11:07.4 5:58
13 1050 Joey Ashman (8) Franklin Township MS West 11:09.9 5:59
14 1014 Rylan Hottell (8) Columbus Northside MS 11:09.9 5:59
15 1135 Cael Hickok (8) Tri-North MS 11:11.0 6:00
16 1001 Adam Reckers (8) Columbus Central MS 11:14.0 6:02
17 1075 Joel Stevenson (8) Lighthouse Christian Academy M 11:21.7 6:05
18 1054 Kade McDermott (8) Franklin Township MS West 11:22.9 6:06
19 1041 Nolan Fetters (8) Franklin Township East MS 11:25.6 6:07
20 1015 Dylan James (8) Columbus Northside MS 11:29.2 6:10
21 1045 Moses Stevenson (6) Franklin Township East MS 11:29.9 6:10
22 1143 Connor O'Guinn (8) Tri-North MS 11:30.2 6:10
23 1121 Wyatt Butcher (8) Tri-North MS 11:32.6 6:11
24 1024 Nolan Pickup (7) Columbus Northside MS 11:35.1 6:13
25 1063 Caleb Knollman (8) Immanuel Lutheran MS 11:36.9 6:13
26 1056 Chase Rigler (8) Franklin Township MS West 11:38.4 6:14
27 1008 Nate Corley (8) Columbus Northside MS 11:39.7 6:15
28 996 Chase Niese (8) Columbus Central MS 11:40.8 6:15
29 1128 Benjamin Dixon (8) Tri-North MS 11:41.3 6:16
30 1104 Ian Scholl (7) St Peterís Lutheran MS 11:42.6 6:17
31 1040 Henry Crane (8) Franklin Township East MS 11:42.7 6:17
32 1046 Cooper Trout (6) Franklin Township East MS 11:43.4 6:17
33 1071 Nathanael Huck (8) Lighthouse Christian Academy M 11:45.3 6:18
34 1055 Abram Monahan (8) Franklin Township MS West 11:46.5 6:19
35 1037 Neal White (7) Columbus Northside MS 11:47.5 6:19
36 1059 Michael Brooks (7) Immanuel Lutheran MS 11:51.0 6:21
37 1034 Tristen Tyner (8) Columbus Northside MS 11:51.4 6:21
38 1051 Tharp Cooper (8) Franklin Township MS West 11:55.9 6:24
39 1031 Rylan Shaw (8) Columbus Northside MS 11:57.1 6:25
40 1048 Grayson Wells (7) Franklin Township East MS 11:59.6 6:26
41 1043 Hunter Oden (7) Franklin Township East MS 12:00.4 6:26
42 1049 Jacob Williams (8) Franklin Township East MS 12:01.4 6:27
43 1107 Drew Strietelmeier (8) St Peterís Lutheran MS 12:03.1 6:28
44 1078 Collin Cummings (8) Southwestern Shelby 12:03.9 6:28
45 1117 Cooper Bratton (8) Tri-North MS 12:04.7 6:28
46 1151 Drew Wagner (7) Tri-North MS 12:04.8 6:28
47 1126 Owen Daily (7) Tri-North MS 12:07.3 6:30
48 1009 Damian Dixon (8) Columbus Northside MS 12:08.1 6:31
49 977 Braxton Albright (7) Columbus Central MS 12:09.3 6:31
50 1030 Leyton Shaw (7) Columbus Northside MS 12:10.1 6:32
51 1118 Max Bratton (7) Tri-North MS 12:15.8 6:34
52 1052 Sam Hittel (8) Franklin Township MS West 12:16.7 6:35
53 1069 Eliot Chasteen (6) Lighthouse Christian Academy M 12:16.9 6:35
54 1101 Jonathan Ruch (7) St Peterís Lutheran MS 12:17.5 6:35
55 1003 Marcus Wilkinson (7) Columbus Central MS 12:18.7 6:36
56 1144 Denson Pollard (8) Tri-North MS 12:20.1 6:37
57 1120 Verl Burton (7) Tri-North MS 12:21.2 6:37
58 997 Bryce Olson (7) Columbus Central MS 12:25.2 6:40
59 1092 Davis Gregory (8) St Peterís Lutheran MS 12:29.1 6:42
60 993 Liam Milne (8) Columbus Central MS 12:29.1 6:42
61 998 Derek Patchett (8) Columbus Central MS 12:30.4 6:42
62 1125 Vance Cook (8) Tri-North MS 12:34.4 6:44
63 1038 Dylan Young (7) Columbus Northside MS 12:35.2 6:45
64 1083 Evan Bense (7) St Peterís Lutheran MS 12:35.8 6:45
65 1029 Rogelio Reyes (8) Columbus Northside MS 12:36.7 6:46
66 1114 Oscar Behrman (8) Tri-North MS 12:40.1 6:48
67 1096 Macario Mendez (5) St Peterís Lutheran MS 12:42.0 6:49
68 991 Aidan McGill (8) Columbus Central MS 12:51.1 6:54
69 1067 Braxton Sinclair (6) Immanuel Lutheran MS 12:54.9 6:55
70 1094 Drew Jacobi (7) St Peterís Lutheran MS 12:56.0 6:56
71 1021 Jackson Newman (7) Columbus Northside MS 12:59.0 6:58
72 1093 Thomas Hennessee (5) St Peterís Lutheran MS 12:59.9 6:58
73 1084 Levi Carothers (5) St Peterís Lutheran MS 13:00.5 6:58
74 1070 Lucas Gottdenker (8) Lighthouse Christian Academy M 13:02.6 6:59
75 1025 Gabe Piper (8) Columbus Northside MS 13:03.8 7:00
76 1085 Elijah Clark (6) St Peterís Lutheran MS 13:07.2 7:02
77 1091 Christian Galacia (7) St Peterís Lutheran MS 13:08.9 7:03
78 1141 Paul Martinie Eiler (7) Tri-North MS 13:11.3 7:04
79 1057 Alvin Weng (8) Franklin Township MS West 13:13.8 7:05
80 1072 Asher Jewell (7) Lighthouse Christian Academy M 13:18.4 7:08
81 1097 Christian Neff (7) St Peterís Lutheran MS 13:20.1 7:09
82 1019 Raul Martinez (7) Columbus Northside MS 13:21.2 7:10
83 1018 Draven Martinez (7) Columbus Northside MS 13:21.4 7:10
84 1087 Cole Dawson (5) St Peterís Lutheran MS 13:24.3 7:11
85 985 Ryan Fischvogt (8) Columbus Central MS 13:28.1 7:13
86 1102 Vincent Sasse (6) St Peterís Lutheran MS 13:29.2 7:14
87 1147 Gavin Stedge-Endris (8) Tri-North MS 13:29.6 7:14
88 1005 Aidan Brown (7) Columbus Northside MS 13:34.4 7:17
89 1077 Jackson Bentz (6) Southwestern Shelby 13:41.6 7:20
90 1105 Brody Selking (7) St Peterís Lutheran MS 13:41.8 7:20
91 1064 Jonah Knollman (5) Immanuel Lutheran MS 13:46.2 7:23
92 1149 Will Steiner (8) Tri-North MS 13:51.7 7:26
93 1122 Nathan Campbell (7) Tri-North MS 13:53.2 7:27
94 1133 Billy Halloran (8) Tri-North MS 13:55.0 7:28
95 990 Jonah Larson (8) Columbus Central MS 13:58.0 7:30
96 1132 Josh Griesemer (7) Tri-North MS 14:10.4 7:36
97 988 Nolan Hughes (8) Columbus Central MS 14:12.7 7:37
98 1090 Jackson Fox (5) St Peterís Lutheran MS 14:12.8 7:37
99 1100 Michael Reed (5) St Peterís Lutheran MS 14:17.3 7:40
100 1131 Henry Grabczak (7) Tri-North MS 14:19.5 7:41
101 1027 Eli Psota (7) Columbus Northside MS 14:21.1 7:42
102 979 Joshua Belt (7) Columbus Central MS 14:21.8 7:42
103 1074 Keaton Jones (7) Lighthouse Christian Academy M 14:23.4 7:43
104 983 Dylan Cordes (8) Columbus Central MS 14:23.8 7:43
105 1103 Justin Schlaudroff (6) St Peterís Lutheran MS 14:24.3 7:43
106 1148 Ty Stedge-Endris (8) Tri-North MS 14:27.3 7:45
107 1086 Elijah Clore (6) St Peterís Lutheran MS 14:30.2 7:47
108 1026 Ben Psota (7) Columbus Northside MS 14:34.4 7:49
109 1032 Cole Stevens (7) Columbus Northside MS 14:34.8 7:49
110 1112 Micah Wettschurack (5) St Peterís Lutheran MS 14:39.4 7:52
111 1006 Joseph Cloud (7) Columbus Northside MS 14:44.6 7:54
112 1089 Tyler Ernst (7) St Peterís Lutheran MS 14:47.5 7:56
113 1007 Luis Cordova (8) Columbus Northside MS 14:50.4 7:57
114 1152 Marcus Westphal (7) Tri-North MS 14:51.1 7:58
115 1000 Trevor Rawlings (8) Columbus Central MS 14:51.7 7:58
116 995 Judah Nickoll (8) Columbus Central MS 14:54.8 8:00
117 1129 Mohamed Gassama (8) Tri-North MS 14:57.7 8:01
118 1124 Sam Clarke (7) Tri-North MS 14:58.7 8:02
119 982 Jack Cooper (8) Columbus Central MS 15:02.4 8:04
120 1065 Devin Love (6) Immanuel Lutheran MS 15:07.5 8:07
121 1136 Benjamin Jaffe (7) Tri-North MS 15:11.7 8:09
122 1123 David Carpenter (8) Tri-North MS 15:13.7 8:10
123 1068 Cole Adamson (4) Lighthouse Christian Academy M 15:16.4 8:11
124 1137 Lucian Karaffa (7) Tri-North MS 15:22.4 8:15
125 1012 Gus Gaylord (7) Columbus Northside MS 15:23.8 8:15
126 992 Caleb Michael (7) Columbus Central MS 15:38.8 8:23
127 1088 Trevor Ernst (5) St Peterís Lutheran MS 15:44.5 8:26
128 1073 Aiden Jones (5) Lighthouse Christian Academy M 16:05.4 8:38
129 981 Blake Cooper (8) Columbus Central MS 16:09.4 8:40
130 1036 Raul Valero Rios (8) Columbus Northside MS 16:15.4 8:43
131 1062 Kade Gillaspy (7) Immanuel Lutheran MS 16:23.8 8:47
132 1139 Sammy Kent (7) Tri-North MS 16:27.8 8:49
133 1080 Ben Schlabach (7) Southwestern Shelby 16:29.4 8:51
134 1130 Herman Geier (7) Tri-North MS 16:31.6 8:52
135 1058 Bryson Baker (5) Immanuel Lutheran MS 16:40.0 8:56
136 1002 William Simpson (8) Columbus Central MS 17:02.2 9:08
137 1011 Mateo Gamez (8) Columbus Northside MS 17:15.6 9:15
138 989 Chance Knapp (7) Columbus Central MS 17:16.8 9:16
139 1138 David Kent (7) Tri-North MS 17:31.4 9:24
140 1154 Leo Yonkman (7) Tri-North MS 17:33.5 9:25
141 1111 Mauricio Vargas (5) St Peterís Lutheran MS 17:35.6 9:26
142 1066 Wyatt Love (7) Immanuel Lutheran MS 17:40.6 9:29
143 1028 Emil Reed (7) Columbus Northside MS 18:00.2 9:39
144 1079 James Holton (8) Southwestern Shelby 18:10.6 9:45
145 1061 Dane Gillaspy (4) Immanuel Lutheran MS 18:18.1 9:49
146 1060 Sam Dyer (5) Immanuel Lutheran MS 21:09.7 11:21
147 1017 Mauricio Juarez (8) Columbus Northside MS 23:19.2 12:30