Columbus North Invite Open
09/07/19
     
Results by Timing MD  
Software by ChuckScoreCrossCountry  
     
Girls MS
Girls MS
 
Place Bib Number Name School Time Pace
1 1198 Ella DesJean (8) Franklin Township East MS 10:55.5 5:51
2 1203 Victoria Stacy (8) Franklin Township East MS 12:01.0 6:27
3 1219 Vivienne Siefker (8) Immanuel Lutheran MS 12:07.8 6:30
4 1255 Ashley Freel (8) Tri-North MS 12:11.5 6:32
5 1182 Sierra Newell (7) Columbus Northside MS 12:17.5 6:35
6 1241 Sylvia Sasse (8) St Peterís Lutheran MS 12:27.4 6:41
7 1269 Hope Westphal (8) Tri-North MS 12:29.5 6:42
8 1200 Savanna McIntire (7) Franklin Township East MS 12:30.9 6:42
9 1179 Charley Kerber (7) Columbus Northside MS 12:35.6 6:45
10 1258 Kathryn Koceja (8) Tri-North MS 12:37.9 6:46
11 1160 Nadia† Harris† (8) Columbus Central MS 12:39.0 6:47
12 1243 Ainsley Sherlock (6) St Peterís Lutheran MS 12:40.7 6:48
13 1194 Kyleigh Wolf (7) Columbus Northside MS 12:42.3 6:49
14 1216 Cheyenne Campbell (7) Immanuel Lutheran MS 12:42.8 6:49
15 1266 Chloe Talbert (8) Tri-North MS 12:45.7 6:50
16 1257 Abigail Hitchcock (8) Tri-North MS 12:48.5 6:52
17 1202 Camryn Simons (6) Franklin Township East MS 12:49.7 6:53
18 1209 Kaitlyn Pettet (6) Franklin Township MS West 12:55.7 6:56
19 1196 Elena Baumberger (8) Franklin Township East MS 12:59.1 6:58
20 1201 Abby Mikus (7) Franklin Township East MS 13:00.0 6:58
21 1239 Kenzie Meyer (8) St Peterís Lutheran MS 13:06.7 7:02
22 1164 Bella Newman-Stump (7) Columbus Central MS 13:15.3 7:06
23 1185 Caylyn Pruitt (8) Columbus Northside MS 13:19.6 7:09
24 1221 Kaylen Turmail (7) Immanuel Lutheran MS 13:21.6 7:10
25 1187 Maggie Russell (7) Columbus Northside MS 13:23.3 7:11
26 1197 Ella Beckner (7) Franklin Township East MS 13:24.4 7:11
27 1184 Lily Priest (7) Columbus Northside MS 13:32.9 7:16
28 1166 Jami Porter (8) Columbus Central MS 13:35.9 7:17
29 1167 Katelyn Stetter (8) Columbus Central MS 13:37.7 7:18
30 1222 Lily Stevenson (6) Lighthouse Christian Academy M 13:38.2 7:19
31 1261 Lilah Reed (7) Tri-North MS 13:42.8 7:21
32 1178 Layne Hoeflinger (8) Columbus Northside MS 13:45.0 7:23
33 1242 Sarah Sebastian (7) St Peterís Lutheran MS 13:45.4 7:23
34 1218 Jocelyn Love (8) Immanuel Lutheran MS 13:49.0 7:25
35 1213 Kelly Beavers (6) Immanuel Lutheran MS 13:49.1 7:25
36 1259 Amelia McAfee (7) Tri-North MS 13:50.4 7:25
37 1195 Emma Bailey (7) Franklin Township East MS 13:51.0 7:26
38 1270 Joyce Wu (7) Tri-North MS 13:55.2 7:28
39 1237 Avery Johnson (5) St Peterís Lutheran MS 13:57.2 7:29
40 1212 Tiffany Weng (6) Franklin Township MS West 13:57.4 7:29
41 1165 Kenzie Pendleton (8) Columbus Central MS 13:57.6 7:29
42 1204 Jennifer Stevenson (8) Franklin Township East MS 13:57.7 7:29
43 1186 Ciera Romero (8) Columbus Northside MS 13:58.3 7:30
44 1220 Alexis Stuckwisch (6) Immanuel Lutheran MS 14:03.5 7:32
45 1247 Lauren Boggs (7) Tri-North MS 14:04.5 7:33
46 1177 Ava Hatton (7) Columbus Northside MS 14:13.2 7:38
47 1231 Andi Carothers (5) St Peterís Lutheran MS 14:14.0 7:38
48 1244 Josie Arthur (7) Tri-North MS 14:16.7 7:39
49 1232 Hayden Carothers (7) St Peterís Lutheran MS 14:19.7 7:41
50 1264 Ava Schneider (8) Tri-North MS 14:20.6 7:41
51 1215 Emma Braman (7) Immanuel Lutheran MS 14:23.9 7:43
52 1188 Chelsea Santiago (7) Columbus Northside MS 14:24.6 7:43
53 1252 Hope Cooper (7) Tri-North MS 14:28.4 7:46
54 1206 Amellya Butler (7) Franklin Township MS West 14:29.5 7:46
55 1211 Kyla Smith (6) Franklin Township MS West 14:30.8 7:47
56 1199 Emma Hahn (8) Franklin Township East MS 14:45.4 7:55
57 1238 Daphne May (5) St Peterís Lutheran MS 14:52.4 7:58
58 1192 Aitana Villar Bautista (8) Columbus Northside MS 14:55.0 8:00
59 1250 Talya Chaveas (8) Tri-North MS 14:56.2 8:01
60 1267 Kate Thies (8) Tri-North MS 14:56.7 8:01
61 1169 Messiah Trapp (8) Columbus Central MS 14:56.8 8:01
62 1208 Maddy Hahn (6) Franklin Township MS West 14:58.7 8:02
63 1254 Pilar Dies (7) Tri-North MS 15:00.0 8:03
64 1225 Katelynn Coffman (8) Southwestern Shelby 15:07.3 8:07
65 1161 Sophia Kloepfer (7) Columbus Central MS 15:10.5 8:08
66 1214 Lauren Bode (6) Immanuel Lutheran MS 15:18.0 8:12
67 1217 Abigail Knollman (6) Immanuel Lutheran MS 15:20.6 8:14
68 1245 Alyssa Barnes (8) Tri-North MS 15:24.9 8:16
69 1256 Teagan Hanna (8) Tri-North MS 15:30.6 8:19
70 1236 Brooklyn Donner (5) St Peterís Lutheran MS 15:31.7 8:19
71 1168 Melissa Tilden (7) Columbus Central MS 15:34.7 8:21
72 1229 Shay Pfanschmidt (6) Southwestern Shelby 15:37.9 8:23
73 1163 Sarah Morales (7) Columbus Central MS 15:41.3 8:25
74 1157 Maleah Dyette (7) Columbus Central MS 15:46.2 8:27
75 1175 Anna Halstead (7) Columbus Northside MS 15:49.0 8:29
76 1228 Sydney Griffin (7) Southwestern Shelby 15:52.0 8:31
77 1263 Rahel Samantrai (8) Tri-North MS 15:54.7 8:32
78 1172 Lizzie Bodart (7) Columbus Northside MS 16:00.1 8:35
79 1235 Addison Dawson (5) St Peterís Lutheran MS 16:06.3 8:38
80 1224 Sophia Burbrink (5) Southwestern Shelby 16:09.3 8:40
81 1226 Haley Coffman (5) Southwestern Shelby 16:13.8 8:42
82 1210 Emma Smith (6) Franklin Township MS West 16:13.9 8:42
83 1262 Lauren Reynolds (7) Tri-North MS 16:22.7 8:47
84 1260 Auden Pennington (7) Tri-North MS 16:22.9 8:47
85 1171 Matilda Zetterlund (7) Columbus Central MS 16:36.2 8:54
86 1155 Caroline Brucken (7) Columbus Central MS 16:47.6 9:00
87 1189 Emma Simms (7) Columbus Northside MS 16:49.5 9:01
88 1156 Anushka Damle (7) Columbus Central MS 16:58.7 9:06
89 1251 Grace Cline (8) Tri-North MS 17:06.0 9:10
90 1191 Alek Tong (7) Columbus Northside MS 17:33.8 9:25
91 1233 Emma Christie (5) St Peterís Lutheran MS 18:08.6 9:44
92 1230 Maddie Allen (5) St Peterís Lutheran MS 18:13.8 9:46
93 1265 Ally Sons (7) Tri-North MS 18:15.1 9:47
94 1253 Ella deWeber (7) Tri-North MS 18:23.4 9:52
95 1246 Jillian Baron (7) Tri-North MS 18:24.2 9:52
96 1223 Evangeline Woodcock (6) Lighthouse Christian Academy M 18:24.2 9:52
97 1176 Charlotte Hanley (7) Columbus Northside MS 18:58.5 10:10
98 1173 Mya Chaille (7) Columbus Northside MS 19:13.6 10:18
99 1234 Abigail Clore (8) St Peterís Lutheran MS 19:14.9 10:19
100 1181 Delaney Miller (7) Columbus Northside MS 19:20.5 10:22
101 1159 Carter Gant (8) Columbus Central MS 20:10.6 10:49
102 1158 Kiko Thompson (7) Columbus Central MS 21:56.5 11:46
103 1180 Abuaj Kuol (8) Columbus Northside MS 23:35.0 12:39
104 1162 Anisha Kotakonda (7) Columbus Central MS 29:00.2 15:33